Czarnek stanowczo o powrocie do szkół. W tle obowiązkowe szczepienia dla uczniów i nauczycieli

Początek roku szkolnego za niecały miesiąc, a jeszcze wcześniej rząd prognozuje nadejście czwartej fali pandemii. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podkreśla, że jest w stałym kontakcie z Ministerstwem Zdrowia. Powrót uczniów do szkół 1 września budzi jednak wiele emocji. 

fot. Pexels

Przemysław Czarnek w wywiadzie dla „Kuriera Lubelskiego” powiedział, że są prowadzone rozmowy na temat różnych scenariuszy, jednak na razie MEiN i MZ nie biorą pod uwagę innego niż powrót do nauki stacjonarnej.

Czarnek zapytany o obowiązkowe szczepienia dla uczniów i nauczycieli i ewentualnym odseparowaniu zaszczepionych i niezaszczepionych przeciw COVID-19 odpowiedział: „Chcemy, by 1 września do szkół wrócili wszyscy, bez dzielenia na zaszczepionych i niezaszczepionych”

Minister edukacji i nauki dodał, że jest przeciwnikiem obowiązku szczepień zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

„Mamy sytuację, w której resort edukacji wraz z resortem zdrowia przygotowały priorytetowe szczepienia dla nauczycieli w pierwszej grupie jeszcze wiosną. Szybka rejestracja w naszym systemie SIO i wysoki poziom zaszczepienia w środowisku nauczycielskim jest zbliżony do 80 proc.” – powiedział minister.

Dodał, że pozostałe 20 proc. gorąco zachęca do zaszczepienia. Nierozsądnym jest jednak straszenie, że niezaszczepieni nie wrócą do szkoły.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c