Czterolatek zginął ciągnięty przez tramwaj. Sprawdzili zabezpieczenia w 616 pojazdach. Oto wyniki

Po tragicznej śmierci czterolatka, Tramwaje Warszawskie przeprowadziły kontrolę mechanizmów zabezpieczających w 616 tramwajach.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Jak przekazał Maciej Dutkiewicz, Rzecznik Tramwajów Warszawskich, zlecono przeprowadzenie dodatkowej kontroli tramwajów. Łącznie sprawdzono 616 pojazdów i 3159 układów drzwiowych. Dodatkowej regulacji wymagały trzy mechanizmy.

Do zdarzenia doszło na ulicy Jagiellońskiej na Pradze-Północ. Tramwaj linii 18 przyciął nogę dziecku. Motorniczy ruszył, ciągnąc dziecko przez kilkaset metrów. 4-latka nie udało się uratować.

Wstępne ustalenia wskazują, że wszystkie systemy już po wypadku działały sprawnie, a pasażerowie pociągnęli za hamulec bezpieczeństwa.

Kierowca był trzeźwy. Do wyjaśnienia pozostaje kwestia czy używał telefonu podczas jazdy, dlatego śledczy będą sprawdzać billingi. Prokuratura powoła też biegłego z zakresu ruchu drogowego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.