Czwarta fala w ocenie ekspertów? Wirusolog podaje możliwe liczby dziennych zakażeń

Rząd przygotowuje się na nadejście czwartej fali pandemii, która ma zacząć się z końcem sierpnia. Eksperci jednak nie zakładają tak wielkiej dziennej liczby zakażeń. W porównaniu do poprzednich fal, tym razem ma to być bardziej falka. 

Fot. Shutterstock

Jak podaje Radio Zet, wirusolog prof. Włodzimierz Gut ocenił zbliżającą się czwartą falę jako niezagrażającą stabilnemu funkcjonowaniu służby zdrowia.

Według wirusologa populacja nie jest już tak wrażliwa na wirusa, więc dziennie możemy spodziewać się około tysiąca, dwóch tysięcy zakażeń w skali kraju.

Prof. Włodzimierz Gut zwraca jednak uwagę, że mimo niewielkiej dziennej liczby zakażeń, zwiększyć się może dzienna liczba zgonów, zwłaszcza wśród niezaszczepionych.

„Troszeczkę jest tak obecnie, że ci, co się nie szczepią, głównie będą zagrożeniem sami dla siebie. Bo to oni przy kolejnych wzrostach zakażeń złapią koronawirusa i go przechorują. To opcja kosztowniejsza niż szczepienia, bo niesie za sobą duże ryzyko zgonu” – powiedział Polskiej Agencji Prasowej prof. Włodzimierz Gut.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c