Uwaga gryzą! Czytelnicy z całej Warszawy piszą do redakcji w sprawie biedronek [WASZE ZDJĘCIA]

Po naszym artykule o biedronkach azjatyckich otrzymujemy wiele informacji od Czytelników. Niektóry mówią, że nie mogą nawet otworzyć okna, bo od razu do mieszkania wpada kilkanaście sztuk.

„Tylko wczoraj mój odkurzacz wciągnął około 40 biedronek azjatyckich A dzisiaj 20 masakra” – pisze Pan Emil z Ochoty.

” Okno było otwarte dosłownie przez kilkanaście minut.” – pisze Pani Milena

„Córka całą pogryziona i taki efekt, wpadło kilka do pokoju” – pisze Pani Izabela

Biedronka azjatycka, jak wskazuje nazwa, naturalnie bytuje w Azji od Ałtaju po Wybrzeża Oceanu Spokojnego i od południowej Syberii do Południowych Chin. W Europie oraz obu Amerykach jest gatunkiem inwazyjnym, który wypiera nasze rodzime dwukropki i siedmiokropki. Dzieje się dlatego, że biedronki azjatyckie rozmnażają się w bardzo szybkim tempie zabierając pożywienie larwom innych gatunków. Ponadto są bardzo wojowniczym gatunkiem, który żywi się również jajami i larwami innych gatunków biedronek. Szczególnie nie po drodze jej z siedmiokropką. Te dwa gatunki wręcz się nie znoszą. Odnotowano przypadki, kiedy siedmiokropka zjadała jaja i larwy biedronek azjatyckich.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.