Darmowa aborcja dla Polek? Europejskie organizacje wyciągają dłoń do kobiet!

Wciąż nie milkną komentarze po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce.  Jak się okazuje, z pomocą Polkom ruszyły organizacje z całego świata, wspierające prawo do aborcji. Chcą im zaoferować darmową pomoc.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Wyrok Trybunały Konstytucyjnego, który zapadł w październiku 2020 roku wciąż budzi wiele kontrowersji. Decyzją trybunału na czele z Julią Przyłębską, obowiązuje w Polsce zakaz aborcji, nawet w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu. Jest to jedne z najbardziej restrykcyjnych praw na świecie.

Polki nie zgadzają się z wyrokiem, w kraju wciąż organizowane są manifestacje. Nie zgadzają się z nim także obywatele innych krajów. Europejskie organizacje wspierające prawo do aborcji zadeklarowały chęć pomocy Polkom, które znalazły się w trudnej sytuacji.

Informację o takim działaniu podała między innymi FEDERA, czyli Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. We wpisie w mediach społecznościowych zapewniła, że trwają rozmowy na temat tego, jak umożliwić Polkom bezpieczną i darmową aborcję za granicą. FEDERA prowadzi rozmowy w tej kwestii m.in. z Belgią czy krajami skandynawskimi. Chęć wsparcia wyraziły również Czechy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c