Darmowa wystawa na Krakowskim Przedmieściu bije rekordy popularności! Dziś ostatni dzień!

„Jan Paweł II. Źródła” to tytuł wystawy przygotowywanej przez Muzeum Historii Polski i Centrum Myśli Jana Pawła II z okazji Światowych Dni Młodzieży. Jak informuje IAR od 20 lipca odwiedziło ja ponad 80 tys. zwiedzających!

Fot. Muzeum Historii Polski / Facebook

Fot. Muzeum Historii Polski / Facebook

Wystawę można oglądać jeszcze tylko dzisiaj do północy. Strukturę ekspozycji stanowią cztery bramy i sześć przestrzeni, przez które prowadzi droga zwiedzania. Słowa Jana Pawła II prowadzą przez przestrzenie wystawy, komentują, wyjaśniają polską historię. A ona pomaga zrozumieć podejmowane przez papieża-Polaka wybory.

Jego refleksje i komentarze umieszczone zostały na specjalnych panelach w kolejnych przestrzeniach ekspozycji dedykowanych ceremonii chrztu Polski, świętym w dziejach Polski, św. Faustynie, św. Maksymilianowi Kolbe i bł. ks. Jerzemu Popiełuszce.

Ład oraz chronologię narracji wprowadziły wybrane daty i miejsca, ważne dla historii Polski. Linię czasu zapoczątkowała data chrztu Mieszka w 966 r., a zakończyła Solidarność i brama lednicka, oznaczająca wejście w trzecie tysiąclecie symbolicznie dokonane przez Jana Pawła II.

Wystawa „Jan Paweł II. Źródła” z uwagi na swój plenerowy charakter nie jest wypełniona tradycyjnymi eksponatami. Materiały, na bazie których wykreowana została ekspozycja, pochodzą m.in. ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, Biblioteki Narodowej, Archiwum Głównego Akt Dawnych.

Źródło: IAR/MUZHP


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c