Dwa ataki na wolontariuszy pro-life w stolicy

W poniedziałek i wtorek wolontariusze pro-life organizowali pikiety i zbiórkę podpisów. W ciągu tych dwóch dni organizatorzy spotkali się z agresją ze strony przechodniów. Jeden z nich został pobity.

Fot. Facebook

Fot. Facebook

„W poniedziałek do megafonu ustawionego obok stolika naszych wolontariuszy podszedł mężczyzna. Bez zastanowienia cisnął megafonem o chodnik. Sprzęt oczywiście przestał działać, a sprawca próbował odejść. Dawid, który był odpowiedzialny za całe przedsięwzięcie, próbował go zatrzymać, ale nie było to łatwe, bo agresywnie wymachiwał pięściami, kilka razy nawet trafił naszego kolegę. Potem zaczął uciekać w podziemia. I tym razem pomógł przechodzień, który wcześniej złożył swój podpis. Razem z Dawidem próbowali zatrzymać agresywnego uciekiniera. W końcu Dawid, w obronie własnej, użył gazu łzawiącego i udało się oddać sprawcę w ręce Policji.

Po pikiecie, Dawid przez godzinę składał zeznania na komisariacie. Wandalowi zostaną postawione zarzuty zniszczenia mienia.

Następnego dnia jeden z przechodniów wdał się z nim w dyskusję i szybko stał się wulgarny, próbował przewracać stolik z kartami do podpisów. W tym momencie w obronie wolontariuszy wystąpił przechodzień, który wcześniej podpisał się pod projektem ustawy „Stop aborcji”. Doszło do przepychanek, które szczęśliwie przerwała policja. Agresywny przechodzień został zatrzymany, ale w trakcie legitymowania przez kilkanaście minut wykrzykiwał w stronę wolontariuszy Fundacji obelgi i groźby. Wyrywał się również policji, chcąc jeszcze raz zaatakować Dawida. W końcu został przez policjantów odprowadzony z miejsca zdarzenia i na szczęście już tam nie wrócił.”

Niezależnie od prezentowanych poglądów agresja nie jest żadnym rozwiązaniem. To nie uciszenie sporu, a raczej przyznanie racji oponentowi kiedy kończą się wszelkie argumenty.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c