Dwa scenariusze rozwoju pandemii. Ekspert ostrzega

Dane Ministerstwa Zdrowia z ostatnich tygodni wskazują na zmniejszającą się średnią zakażeń na koronawirusa. Rośnie za to liczba zgonów. Nie jest to może przyrost dzienny, bo też różnie zgony są raportowane i ujmowane w statystykach, jednak wzrost jest bardzo zauważalny. Dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych kreśli prawdopodobne scenariusze rozwoju pandemii. 

Fot. Shutterstock

Dr Michał Sutkowski powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że istnieją dwa prawdopodobne scenariusze rozwoju pandemii.

Jak podaje Radio Zet, rozwój pandemii według Sutkowskiego może rozwijać się w dwóch kierunkach. Pierwszy to znaczny i postępujący spadek zakażeń, przy jednoczesnym wzroście liczby zgonów i przeciążeniu szpitali. To z resztą obserwujemy już obecnie.

Drugim scenariuszem może być chwilowy wzrost zakażeń, wynikający m.in. ze spotkań rodzinnych podczas Świąt Wielkanocnych. Dwa tygodnie po świętach może nastąpić nagły wzrost zachorowań. W drugim scenariuszu rosnąca liczba zgonów również będzie wysoka a system szpitalny przeciążony.

Według eksperta bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest pierwsza opcja, a więc spadek liczby zakażonych i wzrost liczby zgonów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c