Dwóch nastolatków pobiło starszego mężczyznę

Zarzut pobicia 57-letniego mężczyzny, usłyszał w północnopraskiej komendzie Daniel A. oraz Maciej P. Patrolowcy z Pragi Północ zatrzymali 18 i 19-latka tuż po zdarzeniu. Jak ustalili mundurowi, podejrzani uderzali mężczyznę po głowie oraz szarpali go.

By Kescior - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3823914

By Kescior – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3823914

Obaj byli nietrzeźwi. Mieli w organizmie od 1,2 do prawie 2,5 promila alkoholu. W wyniku tego zdarzenia, pokrzywdzony trafił do szpitala. Teraz zatrzymanym może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, o 3.30 rano policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego zostali powiadomieni o pobiciu mężczyzny. Jak ustalili, pokrzywdzony został zaczepiony przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. Po chwili pomiędzy nimi doszło do kłótni. Nagle oprawcy zaczęli szarpać i bić 57-latka. W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzony z ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala.

Drugi patrol Policji, który dowiedział się o zdarzeniu od razu wkroczył do akcji i rozpoczął poszukiwania napastników. Dosłownie kilka minut wystarczyło policjantom, aby zatrzymać Daniela A. oraz Macieja P. Obaj byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało u nich od 1,2 do prawie 2,5 promila alkoholu. Mężczyźni trafili do izby wytrzeźwień.

Sprawą obu mężczyzn zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Na drugi dzień, funkcjonariusze po zebraniu materiału dowodowego przedstawili podejrzanym zarzut pobicia wspólnie i w porozumieniu. Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu. Teraz może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

po/ij


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c