Dymisja w Ministerstwie Sprawiedliwości!

Jak przekazało PAP, Anna Dalkowska, która do tej pory była wiceministrem sprawiedliwości, przestała pełnić zajmowane stanowisko. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, Anna Dalkowska przestała pełnić sprawowaną funkcję w Ministerstwie Sprawiedliwości. Do tej pory była podsekretarzem stanu w resorcie Zbigniewa Ziobry, zastępując tym samym Łukasza Piebiaka, który odszedł po aferze hejterskiej.

Według informacji PAP, wiceminister miała sama poddać się do dymisji, decydując o powrocie do pracy w sądzie. Od teraz ma orzekać w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, do którego nominację otrzymała pod koniec lutego 2021 roku. Jeszcze dziś Ministerstwo Sprawiedliwości ma podać informację, kto ją zastąpi.

Anna Dalkowska to polska prawnik, sędzia i urzędniczka państwowa, a także doktor nauk prawnych. Już w 2011 ubiegała się o stanowisko sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku, a w 2018 sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c