Działania Warszawy po tragedii w Brukseli. „Wszystkie służby w stanie podwyższonej czujności”

Po tragicznych zamachach terrorystycznych, jakie miały miejsce 22 marca, w stolicy Belgii, na polecenie Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz zwołano posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym omówiono stan bezpieczeństwa w stolicy oraz koordynację zadań pomiędzy służbami.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

„Zaprosiłam Państwa na specjalne posiedzenia Zespołu, bowiem po wydarzeniach w Brukseli musimy wymienić  się informacjami na temat stanu bezpieczeństwa w Warszawie. Ważne, aby w obecnej sytuacji zachować czujność i gotowość, gdyż pozwalają one na szybką reakcję w razie realnego zagrożenia” – powiedziała otwierając Zespół Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele ABW, RCB, KSP, KM PSP, lotniska, Służby Ochrony Kolei, Straży Miejskiej metra oraz ZTM.

Wszystkie służby państwowe oraz samorządowe są w stanie podwyższonej czujności. Przedstawiciel policji podkreślił, że bezpieczeństwo mieszkańców stolicy nie jest zagrożone.

Metro warszawskie wzmocniło patrole Służby Ochrony Metra na stacjach. Zostały sprawdzone procedury a władze przewoźnika są w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami, zarówno miejskimi, jak i państwowymi.

Hanna Gronkiewicz-Waltz wysłała list kondolencyjny do burmistrza Brukseli Yvana Mayeura z wyrazami bólu i wsparcia dla rodzin ofiar.  Prezydent Warszawy złożyła także wieniec i zapaliła znicz pod Ambasadą Królestwa Belgii. Na znak solidarności z ofiarami zamachów, jakie zginęły na lotnisku i metrze w Brukseli, dziś wieczorem Pałac Kultury i Nauki będzie iluminowany w barwach narodowych Belgii.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c