Dzieci mogą przenosić koronawirusa tak łatwo jak przeziębienie

Według ekspertów dzieci mogą bardzo łatwo przenieść koronawirusa. Jest to tak samo prawdopodobne jak przeniesienie wirusa przeziębienia. Dotyczy to najbardziej dzieci w wieku do 5 lat. 

Fot. Shutterstock

To, że dzieci szczególnie rozprzestrzeniają wirusy można zauważyć np. w przedszkolu. Tam zazwyczaj kiedy choruje jedno dziecko, zaraz choruje następne.
Były profesor Harvard Medical School, William Haseltine, w rozmowie z CNN stwierdził, że istnieje wiele dowodów na to, że koronawirus zachowuje się podczas swojej transmisji tak jak wirus przeziębienia.
” To stwierdzenie jest prawdziwe w stosunku do niemal wszystkich chorób dróg oddechowych, w tym przeziębień wywoływanych przez koronawirusy. Wykorzystuje nawet ten sam receptor w kanałach nosowych.”
-dodał w rozmowie.
Profesor uważa, że dzieci przede wszystkim powinny nosić maski, bo tylko one uchronią inne osoby od zakażenia się. Dodał, że dzieci mogą mieć w swoich nosach nawet tysiąc razy więcej cząsteczek koronawirusa więc szczególnie można się nim zarazić właśnie od najmłodszych.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c