Dzieci wrócą do szkół w styczniu? Pod pewnym warunkiem

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował w piątek, że jest szansa na powrót do szkół uczniów klas I-III. Muszą być jednak spełnione pewne warunki. 

Fot. Shutterstock

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował w piątek o możliwości powrotu do szkół w styczniu uczniów klas I-III.

Utrzymująca się w ostatnich tygodniach tendencja spadkowa zakażeń koronawirusem przynosi każdego dnia nadzieję na zluzowanie obostrzeń i powrotu do normalności.

„Liczymy, że poziom zakażeń będzie systematycznie spadał. Dzięki temu będziemy mogli odmrozić część służby zdrowia na potrzeby innych świadczeń – pacjentów, którzy na dziś nie zgłaszają się do lekarzy bojąc się COVID-19, a powinni być diagnozowani i na bieżąco leczeni” – powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik odniósł się również do możliwości powrotu najmłodszych uczniów do szkół tuż po feriach „Jeżeli będziemy zachowywać się odpowiedzialnie, tak jak do tej pory, to 18 stycznia dzieci klas I-III szkoły podstawowej będą mieć lekcje stacjonarne.”

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c