Dzisiaj odczuwalna temperatura wynosi 0 stopni. Dodatkowo ulewne deszcze oraz silny wiatr

Aktualnie temperatura w Warszawie spadła już do około 6℃, gdyż nad Polskę dotarło zimne powietrze polarnomorskie (mające wręcz cechy arktycznego), zaciągane przez wyż z północy kontynentu. Powietrze to jest dość suche, stąd w dniu dzisiejszym mieliśmy bardzo wiele pogodnego nieba. Ale co dalej? Na to pytanie odpowiada nam Krzysztof Piasecki, meteorolog z fanapage’a Pogoda w stolicy, jak i w okolicy.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Niż, który zalega nad Ukrainą, zaczyna zaciągać rozległą strefę opadów, która w nocy znalazła się już nad Polską. W Warszawie mocniej rozpada się nad ranem (środa 5.10, ok. godz. 6-7 rano). Deszcz będzie umiarkowany, chwilami dość silny, w ciągu godziny spadać może około 3-5mm opadu. Po południu deszcz przejściowo osłabnie, ale powróci po kilku godzinach. Łączna suma do północy w nocy ze środy na czwartek (5/6.10) wyniesie do 20-30mm! – tłumaczy Krzysztof Piasecki, meteorolog z fanapage’a Pogoda w stolicy, jak i w okolicy

Padać będzie jednak nadal w nocy oraz być może początkowo w czwartek, choć te opady (czwartkowe) nie są jeszcze pewne. Łączna suma wyniesie do około 30-40mm, a więc tyle, ile normalnie w rejonie Warszawy spada przez cały październik. W środę, 5.10 temperatura wyniesie zaledwie około 6-7℃, a w czasie opadów przejściowo zaledwie 5℃. Nadal będzie dość mocno wiać wiatr – porywy mogą osiągać 55-65km/h – przez co odczuwalna temperatura wyniesie w okolicach 0℃. Wiatr może powodować nieliczne szkody, warto więc zabezpieczyć przedmioty czy nie parkować w ryzykownych miejscach (konary, reklamy, tablice).

Słowo jeszcze o ciśnieniu – po g.12 będzie to 1015hPa, a w nocy do 1013hPa. Szykuje się więc dość znaczny spadek. W czwartek temperatura w okolicach 10℃, nadal pochmurno, być może deszczowo – to będzie wiadome jutro. Zaniknie już jednak silny wiatr

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.