Dzisiaj pierwsze luzowanie obostrzeń

Od poniedziałku 26 kwietnia uczniowie klas najmłodszych wracają do nauczania stacjonarnego. Jednak tylko w połowie. Salony urody będą otwarte, jednak z zachowaniem rygorów sanitarnych. 

Fot. Pixabay

Od dzisiaj pierwsze luzowanie obostrzeń. Sprawdźmy na czym będzie polegać.

Powrót uczniów do szkół ogranicza się do klas początkowych szkół podstawowych, ale jednak nie obejmuje wszystkich. Nauczanie hybrydowe polegać będzie systemie zmianowym. Przez jeden tydzień część uczniów klas I-III będzie uczęszczać do szkoły, reszta będzie miała zajęcia online, po tygodniu nastąpi zmiana w tym zakresie.

Starsze roczniki na taki system na razie nie nie mogą liczyć, choć rząd chce powrotu wszystkich uczniów do nauczania stacjonarnego, jeszcze przed wakacjami.

Ponad to od dzisiaj można korzystać z usług fryzjerskich, kosmetycznych, salonów tatuażu i piercingu. Tutaj nadal obowiązuje ścisły reżim sanitarny. W salonach nie będzie poczekalni. W środku może znajdować się jedynie obsługa i obsługiwani klienci. Między stanowiskami musi być zachowany dystans 1,5 m. lub przegroda.

Luzowanie obostrzeń obowiązuje w 11 województwach. Bez zmian w restrykcjach pozostaje pięć województw: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c