Egzamin szóstoklasisty: uczniowie z Warszawy najlepsi w kraju. Ursynów i Białołęka górą

Szóstoklasiści zdawali niedawno swój pierwszy poważny egzamin. Od jego wyników zależeć będzie czy dostaną się do dobrych gimnazjów. Warszawa wypadła na tle innych miast najlepiej. Najlepszym wynikiem może pochwalić się Ursynów.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Zaraz za Ursynowem, jest, i tu niespodzianka, Białołęka. Wydawać by się mogło, że młoda dzielnica z nowo powstałymi szkołami musi popracować nad wynikiem, ale okazało się, że zdeklasowała wiele innych dzielnic. Najsłabiej wypadła natomiast Praga Północ.

„Praga Północ wypada zwykle najsłabiej i tegoroczne wyniki także to potwierdzają, natomiast najlepsze wyniki osiągają uczniowie z Ursynowa i Białołęki – komentowała na antenie RDC Janina Grzegorek z Okręgowej Komisji Edukacji w Warszawie.

Od przyszłego roku uczniowie nie będą musieli zdawać egzaminu. Nie wiadomo jednak czy gimnazja zostaną zlikwidowane – zależy to od decyzji Ministerstwa Edukacji. Ma zostać podana do wiadomości w czerwcu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c