Ekspert przeciwny luzowaniu obostrzeń. „Powrót do szkół dopiero w drugim kwartale”

Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z koronawirusem dr Paweł Grzesiowski wyraził swoją opinię na temat luzowania obostrzeń od 18 stycznia oraz powrotu dzieci do szkół. Twierdzi, że styczeń to zdecydowanie za wcześnie na takie ruchy. 

fot. Pixabay

Zdaniem dr Pawła Grzesiowskiego, nie ma żadnych przesłanek do tego by luzować obostrzenia w najbliższym czasie.

W porannej rozmowie w Radio Zet, wyraził swoje zdziwienie na temat pomysłu luzowania obostrzeń a także powrotu dzieci do szkół przed zaszczepieniem nauczycieli.

„Jedynym sensownym rozwiązaniem jest zaszczepienie nauczycieli, którzy mają rozpocząć naukę w klasach 1-3 – uważa dr Grzesiowski. Szczepienia nauczycieli dopiero w II kwartale 2021 roku? – Dlatego szkoły powinny ruszyć w II kwartale” – powiedział ekspert.

Ostatnio notowane spadki zakażeń koronawirusem zdaniem eksperta, nie są spowodowane mniejszą emisją wirusa a jedynie mniejszą ilością wykonywanych testów i mniejszą wykrywalnością.

„Ja uważam, że cały czas jesteśmy w tej samej fali, na poziomie kilkunastu tysięcy zachorowań i ok. 300 do 500 zgonów dziennie” – zaznacza dr Paweł Grzesiowski.

„Do czasu uzyskania istotnej liczby zaszczepionych osób, powinniśmy pozostać w lockdownie” – dodaje ekspert.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c