„Gęsty dym z krematorium spowija dzielnicę”. Mieszkańcy mówią dość

Chociaż krematorium dla zwierząt Dolina Spokoju funkcjonuje na Targówku już kilka lat, dopiero teraz mieszkańcy zaczęli narzekać na jego funkcjonowanie. W sprawie zainterweniowała radna dzielnicy.

Fot. Pixabay

Mieszkańcy narzekają, że miejsce powstało blisko ich mieszkań i domów i że mają dość dymu i zapachu. Na jednym z forów padło nawet stwierdzenie, że „gęsty dym z krematorium spowija dzielnicę”.

Radna Katarzyna Górska-Manczenko wysłała w sprawie krematorium interpelację i zalała burmistrza falą pytań. Radna chciała się dowiedzieć m.in. czy obiekt ma pozwolenie na funkcjonowanie, czy jest przepis, który reguluje budowę w tym miejscu i jakie są skutki oddziaływania na środowisko.

Okazało się jednak, że wszystko jest zgodne z prawem. Rozporządzenie Ministra Środowiska z 2014 roku zwalnia instalacje przeznaczone do spalania zwłok zwierząt z obowiązku prowadzenia jakichkolwiek pomiarów powietrza, a niezbędne pozwolenia zostały wydane.

Burmistrz zapewnił jednak radną o podjęcie kroków sprawdzających w tej sprawie. Będą dodatkowe kontrole m.in z przestrzegania przepisów unijnych oraz przepisów o ochronie środowiska.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.