Górale mają dość. Są gotowi ruszyć na Warszawę

Przedsiębiorcy i samorządowcy z Podhala wciąż czekają na rozmowy z rządem. Wciąż mają nadzieję na zmianę decyzji w kwestii skumulowanych ferii oraz zniesienia zakazów noclegowych. Tracą cierpliwość i zapowiadają blokadę Zakopianki. A to dopiero początek…

fot. Kraków w Pigułce

Górale grożą najazdem na Warszawę jeżeli rząd nie zmieni decyzji w kwestii ferii i nie zniesie zakazu noclegowego.

W rozmowie z money.pl przedsiębiorcy żalą się, że to będzie wyrok śmierci dla podhalańskich firm. Właściciel apartamentów Jacek Gąsienica mówi o przyjeździe do Warszawy Chcemy się połączyć ponad tymi podziałami politycznymi, pojechać i pokazać, że jesteśmy ważni, że to będzie dla nas dramat.

Inny właściciel hotelu Piotr Zygarski w rozmowie z serwisem zapewnia, że jeśli Andrzej Duda będzie chciał przyjechać w góry, by pojeździć na nartach, górale zablokują tzw. zakopiankę. 

Górale zapowiadają, że jeżeli rząd nie zmieni decyzji w kwestii ferii i noclegów, jeszcze w mikołajki przyjadą do Warszawy by zorganizować strajk generalny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c