Górale otworzą swoje biznesy mimo obostrzeń. Mają dość

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na konferencji prasowej przedłużenie dotychczasowych obostrzeń do 31 stycznia. Jedyną zmianą ma być powrót do szkół klas I-III od 18 stycznia. Górale przygotowują jednak otwarty bunt i zapowiadają otwarcie hoteli i restauracji po 17 stycznia. 

fot. Kraków w Pigułce

Górale zapowiadają otwarty bunt przeciwko trwającemu lockdownowi i po 17 stycznia chcą otworzyć hotele, bary i restauracje.

Przedsiębiorcy z Podhala stracili cierpliwość i ogłosili Góralskie Veto. Wedle zapowiedzi kończą z obostrzeniami i otwierają swoje biznesy na koniec sezonu zimowego. Chcą w ten sposób uratować upadające powoli firmy branży turystycznej.

Kilkuset przedsiębiorców z Podhala uważa wprowadzone obostrzenia za bezprawne, dlatego skupiają się wobec wspólnej inicjatywy pod hasłem Góralskie Veto.

Jak mówi Sebastian Pitoń – inicjator akcji Góralskie Veto nawiązuje nieprzypadkowo do liberum veto. „W Rzeczpospolitej Szlacheckiej chodziło o powstrzymanie tworzenia złego prawa, a my teraz też znaleźliśmy się w analogicznej sytuacji „

Przedsiębiorcy zapowiedzieli również, że w wielu miejscach pojawią się płonące pochodnie ustawione w znak V jako symbolu sprzeciwu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c