Grafik Tigera ciąg dalszy. Radni składają zawiadomienie do prokuratury

Po dwukrotnych przeprosinach ze strony firmy Maspex, producenta Tigera oraz wpłacie 500 tys. zł na rzecz Żołnierzy Armii Krajowej, teraz do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Fot. Instragram

Radni Jacek Ozdoba (Mokotów) oraz Jakub Banaszek (Ochota) z warszawskiego Prawa i Sprawiedliwości złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Jak mówią zachodzi podejrzenie, że Maspex swoimi działaniami naruszył art. 133 Kodeksu Karnego:

„Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

„Dzisiaj chcemy zaapelować o wyciągnięcie konsekwencji prawnych wobec podmiotu, który wypuścił tę reklamę w mediach społecznościowych oraz zwrócić uwagę, że ta reklama nie dotyczyła tylko 1 sierpnia, ale również 10 kwietnia i 15 czerwca, czyli Święta Bożego Ciała” – zauważył Jakub Banaszek.

„W mojej opinii to nie była pomyłka piarowska – tylko to było celowe zagranie w celu zysku dla firmy” – mówił Jacek Ozdoba.

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.