Gronkiewicz-Waltz krytykuje Komorowskiego: "Jestem rozgoryczona! Unicestwił ustawę!"

W programie Poranek Radia TOK FM Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy skrytykowała Bronisława Komorowskiego, prezydenta Polski za skierowanie tzw. małej ustawy reprywatyzacyjnej do Trybunału Konstytucyjnego. Według prezydent stolicy Bronisław Komorowski „unicestwił” poprawki.

Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy. Fot. Platforma Obywatelska

Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy. Fot. Platforma Obywatelska

Mała ustawa reprywatyzacyjna to pomysł Platforny Obywatelskiej na dziką reprywatyzację. To automatyczne zwroty własności zagarniętej przez państwo na mocy dekretu Bieruta. Do tego oddaje się ją bez rozpatrywania jej użyteczności publicznej. Nowa ustawa miała to ograniczyć. Największym problemem jest jednak zapis który mówi, ze spadkobiercom nie nalezy się nic, jeżeli budynek lub działka na której stoi służy większym celom społecznym, jak np. szpitalowi czy szkole. Prawnicy prezydenta ocenili, że ustawa jest niekonstytucyjna. Dlatego też odesłanie ustawy do Trybunału rzeczywiście prowadzi do jej faktycznego „unicestwienia”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.