Grozi nam ponowny lockdown? Liczba zakażeń na razie spada

Liczba zakażeń koronawirusem spada z dnia na dzień. W poniedziałek w całej Polsce odnotowano jedynie 52 przypadki i ani jednego zgonu z powodu COVID-19 w całym kraju. Rząd jednak przygotowuje się na czwartą falę pandemii. 

Fot. Shutterstock

Każdego dnia obserwujemy zmniejszającą się nie tylko liczbę zakażeń koronawirusem, ale również liczbę zgonów z powodu COVID-19.

W poniedziałek 28 czerwca nie odnotowano żadnego śmiertelnego przypadku i to od początku pandemii jest bardzo dobra i optymistyczna wiadomość. Miejmy nadzieję, że we wtorek nie nastąpi korekta tych danych.

Rząd jednak przygotowuje się na czwarte uderzenie pandemii. Chodzi o mutację koronawirusa o nazwie Delta. Jak tłumaczy minister Michał Dworczyk, mutacja stwarza zagrożenie głównie dla osób niezaszczepionych.

„Jeżeli nie osiągniemy wystarczającego poziomu zaszczepienia, będziemy musieli liczyć się z czwartą falą Covid-19” –  dodaje minister.

Czwarta fala oznaczać będzie powrót do ograniczeń a może nawet ponowny lockdown. Początkowo eksperci liczyli, że wzrost zakażeń pojawi się jesienią, jednak coraz częściej zakładają, że skok nastąpi jeszcze w wakacje.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c