Handlowali podrabianym towarem. Straty firm mogą wynosić 3,5 mln zł

Policjanci z Mińska zatrzymali trzy osoby, które w jednej z miejscowości pod Mińskiem Mazowieckim ulokowały swój magazyn z asortymentem z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi znanych firm. Straty firm wynoszą około 3,5 mln zł.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy od kilku tygodni rozpracowywali firmę, która w internecie handlowała podrabianą odzieżą i kosmetykami.

Policjanci zlokalizowali miejsce, w którym dochodziło do nielegalnego handlu. W jednej z miejscowości w gminie Mińsk Mazowiecki operacyjni weszli na posesję, gdzie w budynku ujawnili magazyn z odzieżą, kosmetykami i obuwiem. Wszystkie produkty oznaczone były znakami firmowymi znanych światowych marek lub były przygotowane do nielegalnego oznaczenia.

Cały towar został zabezpieczony. Przejęto także sprzęt komputerowy, który służył do sprzedaży ubrań i kosmetyków w internecie. Trzy osoby będące na miejscu policyjnej akcji zostały zatrzymane. Są to dwaj mężczyźni w wieku 32 i 37 lat oraz 23-letnia kobieta. Wszyscy są mieszkańcami gminy Mińsk Mazowiecki.

Śledczy zajmujący się tą sprawą dzięki zgromadzonemu materiałowi dowodowemu, przedstawili całej trójce zarzut wprowadzania do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami firm znanych marek, czyniąc sobie z tego stałe źródło utrzymania. Podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec trójki podejrzanych dozór policji.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c