Horror na Mokotowie. Mężczyzna przebrany za policjanta chodził po sklepie z siekierą i rewolwerem

Mężczyzna chodził po sklepie z siekierą oraz czarno-prochowym rewolwerem. Miał na sobie kamizelkę z napisem „Policja” oraz czarną kominiarkę. Przerażony personel obserwował jego zachowanie. Przy kasie trzymał w ręku siekierę niemal nad kobietą, która go obsługiwała i groził jej użyciem kierowniczce sklepu.

Fot. Shutterstock

Kwadrans po godzinie 8:00 rano mężczyzna ubrany w czarną kominiarkę i kamizelkę z napisem „Policja” z siekierą w ręku i czarno-prochowym rewolwerem przytwierdzonym do paska wszedł do sklepu przy ul. Gandhiego na warszawskim Mokotowie. Pracujące tam kobiety były przerażane niecodziennym widokiem. Kiedy menadżerka na terenie sklepu zwróciła mu uwagę, że wzbudza on strach wśród personelu, wówczas zagroził jej użyciem siekiery po czym poszedł do kasy.

Przy kasie trzymał siekierę w ręku, w taki sposób, jakby chciał jej użyć. Widać było, że robi to celowo. Kobiety w obawie o swoje życie i zdrowie wezwały mundurowych, którzy przybyli po kilku minutach. Mężczyzna opuścił już sklep i poszedł w kierunku ul. Fryderyka Joliot-Curie. Funkcjonariusze zatrzymali go. W trakcie legitymowania powiedział, że nikt mu nie zabroni chodzić po sklepie z siekierą i w kamizelce z napisem „Policji”.

Mężczyzna mający około półtora promila alkoholu w organizmie trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty stosowania gróźb karanych. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru z obowiązkiem stawiennictwa 2 razy w tygodniu w komendzie Policji przy ul. Malczewskiego. W najbliższym czasie czeka go rozprawa sądowa, podczas której może zostać skazany na 2 lata więzienia.

Autor: podkom. Robert Koniuszy/g.p


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c