Ilu klientów wejdzie do galerii handlowych? Policzyliśmy

Od poniedziałku zostaną otwarte galerie handlowe. Zgodnie z rozporządzeniem na jednego klienta ma przypadać 15 mkw. powierzchni. Ilu ludzi będzie mogło wejść do galerii?

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Część sklepów pozostanie zamknięta. Najemcy twierdzą, że na początku ludzi i tak będzie tak mało, że prowadzenie punktów stanie się nieopłacalne.

Na otwarcie galerii muszą przygotować się również sklepy. Zasada związana z metrażem, obowiązuje poszczególne placówki handlowe. Każdy najemca będzie więc musiał wiedzieć ilu klientów może przebywać na powierzchni którą dysponuje i pilnować, by nie weszło na nią więcej klientów niż to możliwe.

W przypadku niektórych galerii liczenie klientów będzie proste ze względu na system kamer. Tak jest na przykład w galeriach należących do Unibail-Rodamco-Westfield do którego należą największe galerie handlowe w Warszawie, czyli m.in. Arkadia, Złote Tarasy i Galeria Mokotów.

Ilu klientów będzie mogło w przybliżeniu wejść do galerii biorąc pod uwagę powierzchnię najmu? To tych największych jak np. Arkadia, wejdzie nawet 7 tys. osób. Do tych najmniejszych około 1,5 tys., a do średnich około 4 tys. Jeżeli rozporządzenie będzie dotyczyło powierzchni łącznej, do galerii będzie mogło wejść jeszcze więcej klientów.

Biorąc pod uwagę dotychczasową liczbę klientów w galeriach handlowych wygląda na to, że wejdzie każdy zainteresowany. Pamiętajmy, że każde odwiedziny w galeriach handlowych będzie wiązało się z utrzymaniem reżimu sanitarnego. Zakupy odbywać się będą w maskach lub przyłbicach, po dezynfekcji rąk i w rękawiczkach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c