Jak duże jest prawdopodobieństwo zakażenia się koronawirusem w samolocie?

Zostały opublikowane dane dotyczące bezpieczeństwa osób podróżujących samolotami w czasie pandemii. Jak z nich wynika, prawdopodobieństwo zakażenia się wirusem SARS-CoV-2 w tych środkach komunikacji jest bardzo małe. 

Fot. Pixabay

W związku z pandemią kraje chcą zamykać granice i zawieszać loty międzykrajowe. Wszystko w obawie przed rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Również pasażerowie rezygnują z podróży. Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych opublikowało dane dotyczące bezpieczeństwa w samolotach.

Jak jednak pokazują dane, szanse na zakażenie się koronawirusem są znikome. Jak tłumaczy doradca medyczny IATA, wykryto zaledwie 44 przypadki przenoszenia COVID-19 wśród 1,2 miliarda ludzi podróżujących samolotem. Jest to zatem 1 przypadek na 27 milionów. A więc zakażenie jest równie prawdopodobne, jak uderzenie piorunem.

Jak tłumaczą eksperci, wpływ na tak mały odsetek zachorowań na koronawirusa mogą mieć filtry powietrza HEPA. Zatrzymują one nawet 99% bakterii i wirusów. Również duży wpływ na bezpieczeństwo mogą mieć przepływy powietrza skierowane w dół, obowiązek zasłaniania ust i nosa, dezynfekcja samolotów czy konstrukcja siedzeń.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c