Jak wydłużyć majówkę? Polacy są w tym perfekcjonistami

Planowanie majowego weekendu należy już do długoletniej tradycji Polaków. Nie wiadomo jeszcze, czy sezon grillowy w tym roku ruszy pełną parą. To po pierwsze zależy od majówkowej pogody, po drugie od wiszących w powietrzu obostrzeń, a po trzecie od zrobionych zawczasu zakupach. Pozostaje jeszcze jeden nierozliczony dzień. 

fot. Pixabay

Planowanie weekendu majowego Polacy mają opracowane do perfekcji. W tym roku przy dobrej kalkulacji może się on wydłużyć nawet do 9 dni.

Najpierw trzeba zwrócić uwagę na sam fakt, że 1 maja wypada w sobotę, a według kodeksu pracy, jeżeli jakiekolwiek święto zwalniające z pracy wypada w sobotę, pracownikowi należy się wolne w innym dniu. Jeżeli firma stosuje miesięczny system rozliczeniowy, pracownik może liczyć na dodatkowy wolny dzień jeszcze w maju.

Planując długi weekend należy pamiętać, że również 3 maja jest dniem wolnym od pracy. Jeżeli odbierzemy dzień wolny za sobotę i wykorzystamy go 4 maja, ponadto dobierając 4 dni urlopowe, przedłużamy sobie majówkę do 9 dni. Pamiętać należy, że wolny dzień za 1 maja ustala pracodawca.

W tym roku wedle wyliczeń 113 ustawowo dni wolnych od pracy, wliczając w to weekendy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c