Jak zachęcić ludzi do szczepień? Są już pierwsze propozycje

Chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19 wyraża mniej niż połowa Polaków bo tylko ok 43%. Tyle samo wyraża zdecydowany sprzeciw. Reszta jest niezdecydowana. Rząd obmyśla plan zachęty do szczepień. 

Fot. Shutterstock

Jak zapowiada rząd, szczepionki mają być dobrowolne, ale nie ma co ukrywać, rząd a głównie Ministerstwo Zdrowia będzie do szczepionek zachęcać.

Zdania wśród społeczeństwa są podzielone mniej więcej pół na pół. Ok 43% zdecydowanie jest za szczepionkami, ale taka sama liczba jest temu zdecydowanie przeciwna. Rząd przygotowuje zachęty w postaci ułatwień dla pacjentów zaszczepionych. Na co mogą liczyć.

Jak nieoficjalnie informuje RMF FM osoba zaszczepiona będzie mogła liczyć na szybszą obsługę w placówkach medycznych, bez przechodzenia przez kolejne badania i testy na koronawirusa.

Dla osoby zaszczepionej będzie również skrócony czas kwarantanny w przypadku gdy członek rodziny z którym mieszka taka osoba otrzyma pozytywny wynik testu.

Trzecią zachętą ma być pozwolenie na nienoszenie maseczek. Jak ustaliła stacja, rząd bardzo przychyla się do tej opcji, jednak sceptycznie do tego podchodzi Ministerstwo Zdrowia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c