Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Synoptycy nie mają dobrych informacji

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, że od kwietnia czeka nas wiosenna pogoda, w tym roku święta wielkanocne będą chłodne. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 12 stopni Celsjusza, mogą pojawić się opady deszczu.

Fot. Pixabay

Jeszcze w marcu synoptycy zapowiadali ocieplenie, które przyjdzie wraz z początkiem nowego miesiąca. Tak się jednak nie stanie. Po dwóch dniach pięknej pogody, jakiej mogliśmy doświadczyć wczoraj i w środę, czeka nas ochłodzenie. Jutro termometry na Mazowszu wskażą maksymalnie 9 stopni.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dodają, że w całym  kraju będziemy mieli do czynienia z arktycznym powietrzem, a nawet niewielki wiatr będzie powodował, że dużo bardziej odczujemy chłód. Dodatkowo, mogą pojawić się przelotne opady deszczu.

W poniedziałek również możemy spodziewać się opadów, choć będzie odrobinę cieplej. W najcieplejszym momencie dnia termometry na Mazowszu wskażą 12 stopni Celsjusza. Poprawa pogody czeka na nas już od wtorku, wtedy znów wróci wiosenna temperatura i słońce.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c