Jarmark Bożonarodzeniowy w Kazimierzu Dolnym – Wyjątkowa świąteczna wycieczka!

Portal Warszawski we współpracy z WawaGra, zapraszają na XII Kazimierski Jarmark Świąteczny, 16.12.2018 roku! Czeka nas moc wrażeń, które usatysfakcjonują zarówno dorosłych i  jak i dzieci, takich jak m.in.: tradycyjne potrawy regionalne, produkty ekologiczne, kiermasz rękodzieła, warsztaty ozdób świątecznych.

Fot. PIxabay

 

Co zobaczymy?

– Jeżeli chcecie poznać muzeum prowadzone z niezwykłą pasją i miłością do regionu powinniście koniecznie odwiedzić Muzeum Powiśla Maciejowickiego, mieszczące się w Szkole Podstawowej w Antoniówce Świerżowskiej. Tu czeka nas niezapomniane spotkanie! Dzięki uprzejmości Pani Jadwigi, Pani Marty oraz Pani Danuty poznamy historie o tym: jak dawniej wyglądały przygotowania do świąt – cykl adwentowy, jak w noc wigilijną ścierały się dwa światy, jak przygotowywano uroczystą wieczerzę, kto wędrował w wigilijną noc po obejściach wsi, jak świętowano dawniej (pełniej i radośniej) i wiele innych… Jedno jest pewne to czego się dowiemy w Muzeum w Antoniówce nie przeczytamy w żadnej książce. Czeka nas w tym miejscu również mała niespodzianka – degustacja smaków nadwiślańskich.

W trakcie wędrówki przez Kazimierz Dolny odwiedzimy: kościół farny wybudowany w unikalnym stylu renesansu lubelskiego, rynek z zabytkową studnią i kamienicami Mikołaja i Krzysztofa Przybyłów, Mały Rynek z jatkami rzeźniczymi i budynkiem synagogi.

Przewidujemy również czas wolny, który przeznaczymy ów Kazimierski Jarmark Świąteczny!

Zbiórka uczestników 16.12.2018 roku (w niedzielę) o godzinie 7:45 na parkingu na placu Bankowymi.

Powrót do Warszawy planujemy około godziny 19:30.

CENA:  100 pln/ uczestnik Termin wpłaty do dnia 07.12.2018 roku.

CENA ZAWIERA: całkowity koszt realizacji programu (przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej, opiekę pilota – przewodnika,, ubezpieczenie NNW, podatek VAT – marża)

CENA NIE ZAWIERA: wydatków własnych (tj. Jarmark Świąteczny) oraz obiadu (obiad we własnym zakresie, ok. 25 pln)).

 

REJESTRACJA I INFORMACJE DODATKOWE: 
[email protected] lu [email protected]


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c