Jaszczurka jeździła winda w bloku na Ursynowie

Zawód windziarki, czyli kobiety obsługującej windy w biurowcach, dzisiaj zaliczany jest do ginących, a jeszcze pół wieku temu należał do dość popularnych. Najwyraźniej pewna jaszczurka zamierzała wypełnić lukę na rynku – znaleziono ją w windzie jednego z bloków na Ursynowie

Fot. Straż Miejska

Minęła godzina 15, gdy strażnicy miejscy z Ekopatrolu otrzymali zaskakujące zgłoszenie. Ochrona bloku przy ulicy Wańkowicza została zaalarmowana przez mieszkańców, że w ich windzie znajduje się jaszczurka. Strażnicy podjęli interwencję kilkadziesiąt minut później.

Gdy przyjechali na miejsce zgłoszenia, pracownicy ochrony wskazali im pudełko, w którym znajdowała się „windziarka”. Zwierzę o długości około 15–18 cm było spokojne, wyglądało na dobrze odżywione i nie uciekało na ich widok.

O zawodzie windziarki na razie jaszczurka będzie musiała zapomnieć, ponieważ strażnicy z Ekopatrolu przewieźli ją do centrum CITES na terenie Warszawskiego ZOO.

Obserwuj nas w Google News
Obserwuj
Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl