Jest kompromis w sprawie Górczewskiej! Wiemy czy zostanie zwężona!

Wiceprezydent Soszyński zdecydował: na Górczewskiej pozostaną dwa pasy ruchu, 138 m-c parkingowych, droga rowerowa tylko po płn. str. ‚Piękna, zielona ulica jak w XXI w.’ – podaje Portal Warszawski.

Zmiany na Górczewskiej będą tylko na odcinku Leszno – Płocka (zwężenie). Dalej ulica dalej będzie odtworzona w skali 1:1.

„Na wspomnianym odcinku, czyli w rejonie stacji Młynów, ulica będzie miała po dwa pasy ruchu z dodatkowymi pasami do skrętu. – Ulica zyska nowy kształt. Zostanie wyremontowana jezdnia i droga rowerowa. Główną zmianą względem wcześniejszych koncepcji jest brak drogi rowerowej po południowej stronie. Dzięki temu przybędzie miejsc parkingowych, które będą przedzielane drzewami – wskazuje Tamas Dombi, wicedyrektor ZDM-u. W sumie mowa jest o ponad 130 nowych miejscach postojowych. Na przepustowość ma wpływać też koordynacja sygnalizacji. Przewidziano też przejścia przez jezdnie – poza skrzyżowaniami – także na wysokości Wawelberga i Syreny” – pisze Transport Publiczny.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.