Jest projekt ustawy antyterrorystycznej. Pomoże chronić stolicę czy ograniczy wolność?

Do internetu trafił projekt ustawy antyterrorystycznej. We wtorek odbędzie się pierwszy czytanie, a w życie ma wejść w czerwcu. Czy oznacza to, że Światowe Dni Młodzieży i Szczyt NATO w Warszawie będą bardziej bezpieczne?

Ćwiczenie w metrze. Fot. MSWiA

Ćwiczenie w metrze. Fot. MSWiA

Projekt ma 84 strony. Zakłada on zwiększenie kompetencji poszczególnych służb i, w razie potrzeby, możliwość głębszej penetracji danych obywatela lub cudzoziemca przybywającego do Polski. Sami rządzący mówili, że prace przyspieszyły po to, by chronić stolicę podczas szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży.

Na pewno to, co się poprawi to komunikacja między służbami. Kontrowersje wzbudza natomiast kilka zapisów, które pozwolą na podglądanie dowolnego Polaka lub obcokrajowca. Za zgodą prokuratora generalnego będzie można bowiem blokować dowolne treści w internecie na okres pięciu dni. Będzie można też podglądać, co kto robi w internecie bez większych formalności, a wszystkie karty typu pre-paid muszą być rejestrowane.

Jeżeli chodzi o imigrantów, warto nadmienić, że w razie jakichkolwiek podejrzeń o działalność, która może nam zagrozić, MSWiA może wydać decyzję o deportacji cudzoziemca.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c