Już wiadomo, kiedy Polska przyjmie uchodźców

Portal Fakt dowiedział się, kiedy przybędą do Polski pierwsi uchodźcy. Najbardziej prawdopodobna data to kwiecień 2016 roku. Jak dodaje Ewa Piechota z Urzędu ds. Cudzoziemców nie oznacza to, że od razu trafią do domów czy mieszkań życzliwych im ludzi. Nie wiadomo ilu z nich trafi do Warszawy, jednak biorąc pod uwagę, że Warszawa jest największym miastem, nasz wkład w rozwiązanie problemu może być niezwykle duży.

?Uchodźcy z Syrii. Fot.  James Gordon / Wikimedia Commons

?Uchodźcy z Syrii. Fot. James Gordon / Wikimedia Commons

„Każdy z nich będzie musiał jeszcze przejść procedurę uzyskania statusu uchodźcy. – Trwa ona zgodnie z ustawą 6 miesięcy” – powiedziała Ewa Piechota portalowi Fakt. Tymczasem w mediach rozpoczęła się burza nt. liczby uchodźców. Jak podało radio RMF FM, UE wstępnie zadecydowała, że Polska ma przyjąć 9287 osób. Ostateczna decyzja ma nastąpić dzisiaj, już jednak wiadomo, że Polska w tej sprawie nie będzie miała prawa weta.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.