Już za kilka godzin ulicami Warszawy przejdzie Parada Równości

W sobotę, 19 czerwca, ulicami Miasto Stołeczne Warszawa przejdą uczestnicy Parady Równości. Organizacja wydarzenia będzie wiązała się ze zmianami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Fot. WTP

W godz. 13.00 – 19.00 w rejonie placu Defilad planowany jest szereg zgromadzeń publicznych. Dodatkowo o godz. 15.00 spod Pałacu Kultury rozpocznie się przemarsz ulicami: Marszałkowska, pl. Konstytucji, Waryńskiego, Batorego do skrzyżowania z Al. Niepodległości. Na trasie przemarszu mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu samochodów, a autobusy będą kierowane na najbliższe trasy objazdowe.

Dziś 19 czerwca. Ulicami Warszawy przejdzie kolejna Parada Równości. Sam fakt, że Parada się odbędzie, dla wielu polityków i mediów będzie zaraz wystarczającą podstawą do tego, żeby jej uczestników wyzywać od najgorszych, atakować ich, oskarżać. Żeby dać upust złości, niechęci, a wręcz nienawiści do wszystkiego, co „inne”. Znamy to z corocznych reakcji na Paradę aż za dobrze.

Pewnie można by na to wszystko odpowiadać – szyderstwem, kpiną, odwzajemnioną niechęcią. Pewnie można się odgryźć złośliwym happeningiem czy ostrym hasłem. Tylko po co? Parafrazując klasyka – nie idźmy tą drogą 
Parada Równości to przede wszystkim święto otwartości, tolerancji i szacunku. To wielka, radosna manifestacja różnorodności, której podstawowy cel jest jeden – żebyśmy wszyscy czuli się w naszym kraju i w naszym mieście jak u siebie, niezależnie od dzielących nas różnic. Bo jesteśmy różni – ale inny nie znaczy gorszy.
I na taką Paradę Równości dziś się po raz kolejny wybieram. Nad taką Paradą Równości objąłem patronat jako prezydent Miasto Stołeczne Warszawa. Miejmy do siebie nawzajem szacunek. Wszyscy. Widzimy się pod Pałacem Kultury!” – napisał Rafał Trzaskowski

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c