Kampania przeciw homofobii będzie miała zajęcia w ponad 200 szkołach. „W każdej klasie jest co najmniej jeden uczeń lub uczennica LGBT”

W piątek, 26 października Kampania Przeciw Homofobii będzie miała zajęcia w 211 szkołach. To placówki, które same zgłosiły się do programu pod hasłem „Tęczowy Piątek”.

Fot. Pixabay

Na korytarzu tęczowe plakaty, wpinki i główny temat lekcji: akceptacja i otwartość na gejów, lesbijki, osoby biseksualne, transpłociowe, queer i interpłciowe.

„Akcja Tęczowy Piątek organizowana jest po to, aby nauczyciele i nauczycielki pokazali swoim uczniom i uczennicom, że szkoła jest miejscem, gdzie każdy może być sobą. Tego dnia dorośli i rówieśnicy dają wyraźny sygnał młodym osobom LGBTQI, że mogą na nich liczyć” – tłumaczy Joanna Skonieczna z organizacji społecznej Kampania Przeciw Homofobii.

Szkołę może zgłosić do programu zarówno nauczyciel, jak i uczniowie czy rodzice.

Jak tłumaczą przedstawicie KPH w Polsce 1 na 20 osób to osoba LGBTQ. Dane pochodzą najprawdopodobniej albo z niemieckiego badania Dalia (którego autorzy zaznaczają, że nie może być jednoznaczne i miarodajne) albo z krytykowanego przez prawicę raporcie o rodzinach LGBT „Rodziny z wyboru w Polsce”. Obydwa te badania wskazują, że w Polsce jest około 5 procent gejów i lesbijek.

Nie ma jednak oficjalnej liczby osób LGBT. W spisie powszechnym nie zadaje się bowiem pytań o orientację seksualną.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.