Karty SIM prepaid zostaną wyłączone 2 stycznia. Chyba, że je zarejestrujecie

Zgodnie z ustawą antyterrorystyczną od 25 lipca nie kupi się żadnych kart SIM typu prepaid bez rejestracji. To jednak nie wszystko. Niewielu bowiem wie, że termin rejestracji starych kart upływa 2 stycznia. Jeżeli do tego czasu nie zgłosimy się z dowodem u operatora, karta straci ważność i zostanie wyłączona.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Nowa ustawa skomplikuje życie nie tylko abonentom. Najprawdopodobniej kartę typu prepaid będzie można kupić tylko w salonie sieci komórkowej, gdyż tylko tam, zgodnie ze wszystkimi normami prawnymi, będzie można gromadzić dane na temat użytkowników.

Jednak salony także są przerażone. Zgodnie ze wszystkimi danymi w Polsce jest aż 18,8 mln aktywnych kart typu prepaid. Oznacza to lawinowe zgłaszanie się do rejestracji milionów abonentów. Dziennik Łódzki policzył, że, aby zarejestrować wszystkie karty SIM pracownicy telefonii musieliby rejestrować po 100 000 kart dziennie, pracując także w niedzielę i święta.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c