Kiedy decyzje o dalszych obostrzeniach? Rzecznik rządu informuje!

Dziś  mamy mniej dobowych przypadków koronawirusa w Polsce, jednak to spowodowane jest zmniejszoną ilością wykonywanych testów w czasie świątecznym. Rzecznik rządu podczas konferencji przekazał, kiedy możemy spodziewać się decyzji w sprawie dalszych obostrzeń w kraju.

Fot. Warszawa w Pigułce

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia przekazał informację, że dzisiejsze informacje o dobowej liczbie zakażeń COVID-19 nie są miarodajne, chociażby ze względu na to, że podczas świąt wielkanocnych było dużo mniej wykonywanych testów w tym kierunku. Dlatego na podstawie tych danych jeszcze nie należy wyciągać żadnych wniosków.

Teraz głos w tej sprawie zabrał również rzecznik rządu. Podczas konferencji prasowej, na której Piotr Mueller był obecny wraz z Michałem Dworczykiem i prezesem NFZ, przekazał on, że dopiero na podstawie jutrzejszych danych będzie można decydować co dalej z obostrzeniami w Polsce.

„Spodziewam się, że informacja spłynie jutro lub w czwartek, co do ewentualnego przedłużenia obostrzeń.”

-zapowiedział Piotr Mueller. Pojawiły się jednak już głosy, że przedłużenie panujących w tej chwili restrykcji jest niemal pewne. W Polsce wciąż zmagamy się z bardzo wysoką liczbą przypadków COVID-19. A czy tak faktycznie będzie, dowiemy się już wkrótce.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c