Kiedy wrócą koncerty? Wiceminister o luzowaniu branży

Wciąż nie ma daty uwolnienia branży muzycznej a dokładniej branży koncertowej, bo o imprezy na większych i mniejszych scenach toczy się teraz walka. Wiceminister zdrowia zapowiedział, że rząd rozważa przywrócenie koncertów nieco wcześniej. 

Fot. Pixabay

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wypowiedział się w rozmowie w Radiu Plus na temat otwarcia branży koncertowej.

Rząd wciąż nie podał konkretnej daty przywrócenia koncertów z publicznością bo wciąż obawia się utrzymanie dyscypliny sanitarnej przy takich imprezach. Artyści rozpoczęli jednak akcję protestacyjną pod hasłem „Otwórzcie koncerty” udostępniając także specjalne nakładki na profile społecznościowe.

„Mamy wieloletnie doświadczenie i dysponujemy profesjonalną wiedzą w organizacji BEZPIECZNYCH KONCERTÓW – jesteśmy w tym specjalistami. Domagamy się przejrzystych zasad i równych szans dla branży, która jako pierwsza została całkowicie sparaliżowana i nadal tkwi w zamknięciu, jako ostatnia. Żądamy elementarnej sprawiedliwości – uwolnienia koncertów i możliwości ich realizacji od 29 maja. Dziesiątki innych branż i obszarów życia społecznego, w ostatnim czasie powróciły już do funkcjonowania – branża muzyczna oczekuje równości wobec prawa” – napisała Patrycja Markowska w imieniu protestujących.

Tymczasem wiceminister zdrowia Waldemar Kryska odpowiada na całą akcję dosyć tajemniczo „Rozważamy to troszkę wcześniej, ale teraz nie mogę jeszcze zdradzać szczegółów”. 

Nie wiadomo jednak co oznacza to „troszkę wcześniej” bo w kolejnych luzowaniach od 29 maja branża koncertowa nie jest ujęta.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c