Kierowca przewozu osób napadł na pasażerkę podczas kursu. „Groził przedmiotem przypominającym broń”

Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy zatrzymali 25-letniego kierowcę przewozu osób, podejrzanego o napad na klientkę. Zatrzymany ob. Ukrainy grożąc kobiecie przedmiotem przypominającym broń zabrał jej telefon, torebkę, walizkę oraz biżuterię.

Fot. Komenda Stołeczna Policji

Pod koniec grudnia ubiegłego roku doszło do napadu na kobietę. Mieszkanka Bielan wracająca po świętach do stolicy, zamówiła transport z dworca do domu. Kiedy podjechał kierowca, niczego niepodejrzewająca klientka wsiadła do jego samochodu.

Podczas jazdy, na ulicy gen.Maczka mężczyzna nagle zablokował drzwi, wyjął przedmiot przypominający broń i grożąc nim pasażerce zażądał pieniędzy, telefonu, biżuterii, torebki a nawet walizki z jej rzeczami osobistymi. Po wszystkim napastnik odblokował zamki i kazał przestraszonej kobiecie natychmiast wysiąść z auta. Sprawca odjechał, a wtedy pokrzywdzona wezwała Policję.

Kryminalni z Bielan w wyniku pracy operacyjnej zebrali wszelkie informacje, które pozwoliły na ustalenie osoby podejrzanej o przestępstwo. Ze zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału wynikało, że napastnikiem może być 25-letni obywatel Ukrainy.

Mężczyzna kilka dni temu został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Śledczy prowadzący sprawę wystąpili do sądu z wnioskiem o areszt dla zatrzymanego. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy, 3-miesięczny areszt. 25-latkowi grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.