Kierowca wjechał do Wisły! W ostatniej chwili zdążył ewakuować się na dach i dopłynąć do brzegu

W środę ratownicy Piaseczyńskie WOPR – Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria uczestniczyli w dosyć trudnych działaniach na Wiśle polegających na wydobyciu zatopionego auta w nurcie rzeki. Akcja prowadzona była w rejonie tamy w Brzuminie w Gmina Góra Kalwaria.

Samochód z niewiadomych dotychczas przyczyn zjechał z ostrogi dojazdowej wprost w nurt rzeki. Kierowcy na szczęście udało się wydostać z pojazdu na jego dach, samochód spływał początkowo z nurtem, ale po chwili bardzo szybko zatonął. Kierowca zdołał jednak dopłynąć do brzegu.
Działania na Wiśle były prowadzone przy współpracy z firmą Pomoc Drogowa W.Rucki. 501406111 z Góry Kalwarii. Nasze zadanie polegało na odnalezieniu samochodu na dnie rzeki, ocena sytuacji w miejscu zdarzenia (zatopienia pojazdu), zamocowanie uchwytu do samochodu, transport liny z brzegu i jej zamocowanie do uchwytu oraz asekuracja podczas całego procesu wydobycia pojazdu przez wyciągarkę.
Jak się okazało samochód znajdował się na dnie rzeki w znacznej odległości od tamy dojazdowej, dzięki wspólnemu działaniu z Pomocą Drogową i profesjonalnej pracy ratowników z Grupy Nurkowej udało się pojazd wydostać na brzeg.
Radzimy wszystkim kierowcom, którzy przyjeżdżają na popularne wśród wędkarzy, turystów i mieszkańców ostrogi dojazdowe w Brzuminie, Górze Kalwarii, Dębówce, Gassach (Gmina Konstancin-Jeziorna), Karczewie, Nadbrzeżu, Piwoninie, Ostrówku (Gmina Karczew) o zachowanie zawsze dużej ostrożności, pozostawianie pojazdów na hamulcu ręcznym, wolne dojeżdżanie do końca ostrogi, a tak naprawdę parkowanie w znacznej odległości od zakończenia ostrogi.
W komentarzu zamieszczamy także zdjęcie młoteczka, który jest niezbędny do wybicia szyby w samochodzie, który zaczyna tonąć. Powinien być na wyposażeniu każdego samochodu. Proszę pamiętać, że pod wpływem ciśnienia drzwi tonącego samochodu trudno jest otworzyć i wydostać się z pojazdu.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.