Kierowcy samochodów pobili rowerzystę. Ściągnęli ofiarę z roweru, uderzyli w głowę

Policjanci z mokotowskiej komendy ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie pobicia rowerzysty. Do zdarzenia doszło kilka tygodni temu na ulicy Puławskiej. Między kierowcami mercedesa, skody a rowerzystą doszło do ostrej wymiany zdań. Po tej sprzeczce rowerzysta pojechał dalej, ale kierowcy aut nie odpuścili. Ściągnęli go z roweru i uderzyli w głowę. Teraz Krzysztofowi M. i Piotrowi G. grozi kara do 3 lat więzienia.

fot.: policja

fot.: policja

Do zdarzenia doszło pod koniec września na Mokotowie. Poszkodowany rowerzysta jechał do centrum ulicą Puławską. Kiedy natknął się na stojące w korku samochody, wyraził swoje oburzenie na zachowanie kierowców. Wtedy między kierowcami mercedesa, skody a rowerzystą doszło do ostrej wymiany zdań. Po tej kłótni rowerzysta pojechał dalej. Kierowcy mazdy i skody nie odpuścili i pojechali za nim. Zajeżdżali mu drogę, a w pewnym momencie zatrzymali się i obaj wysiedli ze swoich aut. Podeszli do rowerzysty i używając przemocy, ściągnęli go z roweru, a następnie zadali cios w głowę.

fot.: policja

fot.: policja

Przechodnie, widząc agresywne zachowanie mężczyzn, zaalarmowali policję. Przed przyjazdem radiowozu kierowcy samochodów odjechali. Pokrzywdzony rowerzysta złożył w komendzie przy ul. Malczewskiego zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Dalsze ustalenia w tej sprawie wykonywali policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Kilka dni temu ustalili i zatrzymali podejrzanych o to zdarzenie. 44-letni Krzysztof M. i 20-letni Piotr G. usłyszeli zarzuty współudziału w pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utarty życia albo zdrowia. Za ten czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.