Kierująca pod wpływem: „Macie tu 100 złotych na obiad i będzie po sprawie”

Policjanci z patrolówki zatrzymali 60-letnią Bożenę P. Kobieta mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie wykonywała swoją pracę jako kasjerka w markecie. Za wszelką cenę chciała uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie i dlatego właśnie podczas interwencji kilkakrotnie proponowała mundurowym przyjęcie korzyści majątkowej w zamian za zapomnienie o całym zdarzeniu.

alkohol

Najpierw chciała wcisnąć funkcjonariuszowi 50 złotych, potem dołożyła kolejne 50 i stwierdziła, że „to na obiad i niech już będzie po sprawie”. 60-latka odpowie za przestępstwo, które zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Przed 13.00 patrolowcy zostali skierowani do marketu, gdzie kierownictwo wskazało kasjerkę, która miała znajdować się pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolne badanie stanu trzeźwości. Okazało się, że wskazana kobieta ma ponad 2 promile alkoholu we krwi. Podczas wykonywania przez policjantów czynności służbowych 60-letnia Bożena P. zaczęła usilnie zabiegać o to, by nie doszło do sporządzenia żadnej dokumentacji i by nie musiała ponieść odpowiedzialności  za to, co zrobiła. Nie chciała pogodzić się z tym, że popełniła wykroczenie.

Chcąc się ratować wpadła na pomysł wręczenia stróżom prawa łapówki. Najpierw wyjęła 50 złotych i powiedziała policjantom, żeby wzięli pieniądze, odwieźli ją Na Mokotów i o wszystkim zapomnieli. Kiedy została poinformowana, że popełnia przestępstwo, uznała, że dołoży kolejne 50 złotych i tym razem zwróciła się do funkcjonariuszy słowami „Macie tu 100 złotych na obiad i będzie po sprawie”. Kiedy i to nie poskutkowało próbowała wcisnąć dwa banknoty pomiędzy siedzenia w radiowozie.

Pieniądze zostały zabezpieczone, a 60-latka trafiła do policyjnej celi.

Sprawą w pierwszej kolejności zajęli siępolicjanci z wydziału do walki z przestępczościa gospodarczą i korupcją. W prokuraturze zatrzymana usłyszała zarzut za próbę wręczenia korzyści majątkowej w zamian z odstąpienie od czynności służbowych, dodatkowo poniesie również odpowiedzialność za wykroczenie związane z wykonywaniem swojej pracy w stanie nietrzeźwości.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c