Kolejna faza budowy tunelu w Międzylesiu. Dwie ulice zamknięte, autobusy na objazdach

Rozpoczął się kolejny etap budowy tunelu drogowego oraz przejścia dla pieszych pod linią kolejową w rejonie stacji PKP Warszawa Międzylesie – poinformował Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Wprowadzona jest zmiana organizacji ruchu.

Fot. ZMID

Fot. ZMID

Prace zlokalizowane są po wschodniej stronie linii kolejowej i wymagają zamknięcia fragmentu wschodniej jezdni ul. Patriotów i Szpotańskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Żegańską. Zamknięcie nastąpiło w nocy z 29 na 30 stycznia. Objazd został poprowadzony zachodnią jezdnią ul. Patriotów. Najbliższe przejazdy kolejowe znajdują się w Radości oraz Aninie.

Autobusy linii 115 od skrzyżowania ul. K. Szpotańskiego z IX Poprzeczną jadą ul. IX Poprzeczną, M. Kajki i M. Pożarskiego, a następnie ul. Żegańską i al. Dzieci Polskich do pętli Międzylesie. Natomiast autobusy linii 305 kursują na skróconej trasie pomiędzy pętlami Strusia i PKP Międzylesie. Została uruchomiona także linia zastępcza Z15 na trasie Aleksandrów – PKP Międzylesie.

Przywrócenie ruchu na wschodniej jezdni ulic Szpotańskiego i Patriotów nastąpi w lipcu. Pod koniec drugiego kwartału roku ma zostać otwarta ul. Żegańska od ul. Pożaryskiego do ul. Dworcowej, natomiast w sierpniu odcinek od ul. Dworcowej do ul. Patriotów.

Zakończenie całej inwestycji i uruchomienie tunelu pod linią kolejową planowane jest w listopadzie 2016 r.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.