Kolejna plaga owadów w Warszawie! Uważajcie na nie!

Plaga biedronek azjatyckich powróciła do stolicy. Są niewielkie, czerwone lub pomarańczowe, a co najbardziej istotne, ich ugryzienie może mieć przykre skutki. Są dużo bardziej agresywne od znanych nam polskich biedronek. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Inwazja biedronek azjatyckich zdarza się raz na kilka lat. I jak się okazuje, właśnie nadszedł ich czas. Owady te są niewielkie, barwy mają najczęściej pomarańczowe bądź czerwone. Co istotne, są dużo bardziej agresywne polskich biedronek. Ich skupiska składają się nawet z tysięcy osobników!

Biedronki azjatyckie mogą poprzez ugryzienie powodować reakcje alergiczne, czasami bardzo silne. Mają w sobie dwa alergeny, mogą używać zarówno swoich żuwaczek, jak i boleśnie ukąsić. Żywią się przede wszystkim mszycami, ale również atakują polskie biedronki.

Pierwszy raz z tą odmianą biedronek mieliśmy do czynienia 15 lat temu, w 2006 roku. Jak z nimi walczyć? Przede wszystkim jak najlepiej przygotować swoje okna i drzwi, dbając o odpowiednie uszczelnienie i montując moskitiery. Pomocne będą też odpowiednie zapachy. Owady te szczególnie nie lubią mięty, kamfory czy wszelkiego rodzaju cytrusów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c