Kolejna zmiana w rozporządzeniu o noszeniu maseczek

Niemal co tydzień rząd przedstawia kolejne wersje rozporządzenia dotyczącego zasłaniania ust i nosa. Od soboty obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek w miejscu pracy, nawet na stołówce. Od najbliższej soboty czeka nas kolejna zmiana. 

 

Od soboty obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych w miejscu pracy. Nawet w pomieszczeniach socjalnych i na stołówce.

Wyjątkiem są sytuacje kiedy pracownik pracuje w pomieszczeniu sam i nie ma bezpośredniego kontaktu z klientami. Jak informuje RMF FM ta sytuacja również ma się zmienić.

Rząd postanowił oddać decyzje w ręce pracodawców. Nadal bezwzględny nakaz noszenia maseczek będzie obowiązywał w przypadku gdy pracownik ma kontakt z klientem, jednak już w pomieszczeniu gdzie pracuje kilka osób ten nakaz może być zniesiony przez pracodawcę.

Według stacji, rząd dopiero planuje wprowadzić zmianę w rozporządzeniu. Jak na razie bezwzględny nakaz maseczkowy obowiązuje do 27 grudnia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c