Konflikt w rządzie. Chodzi o chińskie szczepionki

Sprawa chińskich szczepionek przeciw COVID-19 staje się coraz bardziej kontrowersyjna. W tej kwestii są już pierwsze rozbieżności w rządowych opiniach. Na szczepionki z Chin przychylnym okiem patrzy premier Mateusz Morawiecki, krytycznym zaś minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Fot. Shutterstock

Jak dowiedziała się stacja RMF FM, sprawa chińskich szczepionek poróżniła premiera i ministra zdrowia.

Premier i najbliższe otoczenie, nie mają nic przeciwko chińskim szczepionkom. Sondują jedynie zdanie Polaków na ten temat. Minister zdrowia Adam Niedzielski uważa, że to nie wystarczy i potrzebne jest specjalistyczne przebadanie szczepionek nie tylko w polskich laboratoriach, ale również w europejskich.

Jak podaje stacja, Adam Niedzielski mówi wprost, że nie będzie ryzykował zdrowia Polaków, gdy problem jest już z zatwierdzonymi szczepionkami firm Pfizer, BioNtech oraz AstraZeneca. Minister dodaje, że tylko o szczepionkach zatwierdzonych przez Europejską Agencję Leków można powiedzieć, że są bezpieczne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c