Konopie dla zwierząt w warszawskim zoo. Mają zredukować stres

W zoo w Warszawie powstał projekt, który polega na podawaniu olejku CBD z konopi siewnych zwierzętom. Ma to pomóc w redukcji stresu. Programem jako pierwsze mają zostać objęte słonie.

Fot. Warszawskie ZOO

Władze placówki już od dawna planowały zredukować stres u zwierząt zoo za pomocą naturalnych metod. Kannabidiol jest pozbawiony psychoaktywnych właściwości. Pomaga w zwalczaniu depresji czy nerwicy.

Słonie będą pierwszymi zwierzętami, które dostaną olejek CBD. Jedna z młodych słonic afrykańskich w marcu straciła swoją przewodniczkę stada i ciężko jest jej się dostosować do panujących warunków. Olejek ma pomóc przejść ten trudny okres.

„Wiemy, co każdy z naszych słoni je, jak się zachowuje, czy wykazuje jakieś zaburzenia w zachowaniu, jaką ma pozycję w grupie, możemy sprawdzać aktualny stan ich zdrowia, badając krew. Jeśli efekty będą dobre, to mamy nadzieję, że zaprosimy do przygody z konopiami kolejne zwierzęta.”

-tłumaczy weterynarz i kierowniczka Działu Rehabilitacji Zwierząt w warszawskim zoo.

Słonie będą dostawać olejek bezpośrednio do jamy ustnej. Przy pierwszych próbach zwierzęta nie reagowały źle na substancję i chętnie ją przyjmowały.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c