Konserwator zawiadomi prokuraturę o pożarze w pekinie

Wczorajszy pożar kamienicy Krongolda na rogu Żelaznej i Złotej został ugaszony dopiero po północy. Stołeczny konserwator zabytków chce zawiadomić prokuraturę o uszkodzeniach z prośbą o wszczęcie śledztwa. Warszawa w Pigułce, Portal Warszawski, Moja Warszawa założyły stronę na której zbierać będziemy podpisy pod petycją, domagając się szeregu zmian w zabezpieczeniu Warszawskich kamienic i wykrycia oraz ukarania ewentualnych sprawców.

„Pożar ugaszony. Spalił się dach w części narożnej, stropy nie zostały uszkodzone przez pożar, choć niestety zalane w czasie akcji gaśniczej. Jutro zawiadomimy prokuraturę o uszkodzeniu zabytku.” – pisał Michał Krasucki, zastępca stołecznego konserwatora zabytków.

Pożar pekinu rozpoczął się około godz 21.00. Jak udało nam się dowiedzieć, ogień objął poddasze, a na miejscu pracowało aż 16 zastępów straży pożarnej, w tym 3 podnośniki i 1 drabina mechaniczna.

Warszawa w Pigułce, Portal Warszawski, Moja Warszawa założyły stronę na której zbierać będziemy podpisy pod petycją, domagając się szeregu zmian w zabezpieczeniu Warszawskich kamienic i wykrycia oraz ukarania ewentualnych sprawców. Przede wszystkim jednak chcemy sprawiedliwości dla tych, którzy uważają, że można bezkarnie stolicę niszczyć. Szczegóły podamy już wkrótce, zapraszamy jednak do przyłączania się do inicjatywy!

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.